Rafał Kiszło

Czym jest trening personalny?

Jak wygląda trening z trenerem personalnym?

Trening z trenerem personalnym to indywidualne podejście do ćwiczeń, które ma na celu pomóc osiągnąć konkretne, zamierzone cele i poprawić ogólną kondycję fizyczną. To najszybsza metoda do zmiany swojej fizycznosci. Wiele osób po skorzystaniu z treningu personalnego uważa, że to była bardzo dobra decyzja. Proces ten zwykle wygląda następująco:

  1. Konsultacja: Na początku treningu, trener personalny przeprowadzi z Tobą rozmowę na temat Twoich celów, historii treningowej, czasu realizacji. Porozmawia z Tobą również o Twoim zdrowiu i ewentualnych kontuzjach, aby wiedział, jakie ćwiczenia będą dla Ciebie odpowiednie i nie sprawia większych urazów. Powierzenie się specjaliście to metoda na uniknięcie kontuzji.

  2. Ocena stanu zdrowia, sprawności fizycznej jest bardzo ważna: Trener może również przeprowadzić badanie wydolności, składu ciała ( waga Tanita ) i innych czynników, które mogą pomóc w określeniu Twojego stanu zdrowia, poziomu sprawności fizycznej i możliwości treningowych. Dopasowany trening indywidualnie do ciebie jest bardzo ważny!

  3. Opracowanie planu treningowego: - Na podstawie Twoich celów, historii treningowej i wyników badań, trener opracuje dla Ciebie indywidualny plan treningowy - dopasowany w każdej kwestii do ciebie! Będzie to plan ćwiczeń, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb, poziomu zaawansowania i planów na temat zmian. Trzeba zrobić to w sposób przemyślany!

  4. Realizacja treningów: Treningi z trenerem zazwyczaj odbywają się w siłowni Justgym ul. Dziekońskiego ( dolny Mokotów).Trener będzie Cię uczył i prowadził, aby pomóc Ci osiągnąć cele i założenia. Dobrze wyposażona siłownia, w atrakcyjnej lokalizacji bywa dobrą motywacją.

  5. Ocena postępów: Trener będzie obserwował Twoje postępy i dostosował plan treningowy, aby pomóc Ci osiągnąć najlepsze efekty. Trener personalny cały czas cię obserwuje i motywuje.

Trening z trenerem personalnym to spersonalizowane podejście do aktywności, które ma na celu pomóc Ci osiągnąć konkretne założenia i poprawić ogólną sprawność fizyczną.

www.trenerrafal.pl


Więcej artykułów

Indywidualne treningi z trenerem personalnym, a zajęcia grupowe

Jeśli wybierasz się na pierwszy trening z personal trenerem, musisz koniecznie zastanowić się, jaki masz cel i w jakim czasie chcesz go osiągnąć.

Trening dla początkujących – jak zacząć?

Oczywiście, przed rozpoczęciem regularnych ćwiczeń należy skonsultować się z lekarzem i wykonać szereg podstawowych badań, czyli badanie krwi, moczu, EKG, poziom glukozy oraz pomiar ciśnienia i tętna. Gdy wyniki badań okażą się zadowalające, można rozpocząć regularną aktywność fizyczną. Aby się nie zrazić i nie nabawić kontuzji, na początek można zacząć od długich spacerów w parku lub krótkich wycieczek rowerowych.