Rafał Kiszło

Po co Ci trener osobisty?

Ucząc się nowych rzeczy mamy zasadniczo dwie możliwości rozwoju: szukanie wiedzy na własną rękę lub skorzystanie z pomocy osoby, która jest specjalistą w danej dziedzinie. Niezależnie od tego, na jaki temat szukamy wiedzy lub odpowiedzi, można znaleźć w sieci masę niezbędnych informacji i próbować je wykorzystać w praktyce. W takim razie po co korzystać z pomocy np. trenera osobistego, jeśli ogrom wiedzy jest na wyciągnięcie ręki?

Jak słusznie zauważyli podopieczni Rafała Kiszło, samo posiadanie wiedzy nie sprawi, że osiągniesz wyznaczony cel. Daną wiedzę trzeba umieć umiejętnie wykorzystać i wdrożyć. Dodatkowo wiele mitów związanych z dietami i treningami w niektórych przypadkach może okazać się niebezpieczne, dlatego warto zaufać profesjonalistom. To właśnie instruktor pomoże Ci osiągnąć wyznaczony cel przy zachowaniu bezpieczeństwa i zdrowia.

Współpraca z trenerem osobistym

Głównym zadaniem instruktora jest realizacja indywidualnego planu podopiecznego, który oparty jest o dokładny wywiad zawierający wszystkie istotne informacje o osobie trenującej.

Najpowszechniejszą formą współpracy są wspólne godzinne treningi, w trakcie których podopieczny wykonuje dane ćwiczenia pod okiem swojego indywidualnego instruktora. Za pomocą takiej formy współpracy specjalista może kontrolować dane ćwiczenia, zapewnić bezpieczeństwo i motywację. Trening w takiej formie polecany jest szczególnie osobom, które:

  • są początkujące;

  • mają problemy zdrowotne;

  • nie posiadają wystarczającej motywacji do ćwiczeń.

Obecnie wśród osób, które trenowały na mokotowskiej siłowni na popularności zyskała współpraca zdalna. Plan treningowy nadal jest przygotowany przez instruktora, jednak to podopieczny w oparciu o zalecenie musi wykonywać ćwiczenia bez dokładnego nadzoru jak w przypadku treningów na żywo. Taka forma współpracy polecana jest osobom, które:

  • mają silną motywację do samodzielnych treningów;

  • potrafią w odpowiedni sposób wykonywać dane ćwiczenia;

  • potrzebują jedynie okazjonalnej konsultacji z trenerem osobistym.

Znając swoje predyspozycje warto wybrać najlepszą jak dla nas formę współpracy.

Indywidualne podejście do treningu

Warto przed podjęciem współpracy z trenerem osobistym, zapytać o trening testowy, aby sprawdzić, jak wygląda wykonywanie ćwiczeń pod jego okiem, aby trening były czymś przyjemnym, a nie karą.

Zapisując się na trening osobisty do Rafała Kiszło na warszawskim Mokotowie możesz liczyć na indywidualne podejście oraz motywację do dalszych ćwiczeń.


Więcej artykułów

Ilość serii, powtórzeń na treningu personalnym

Podejmowanie regularnej aktywności fizycznej niesie za sobą same korzyści. Sport wzmaga metabolizm, redukuje tkankę tłuszczową, pomaga pozbyć się cellulitu i zbawiennie wpływa również na nasze samopoczucie.

Jakie ćwiczenia na klatkę piersiową?

Jeszcze do niedawna uważano, że siłownia, a szczególnie ćwiczenia na klatkę piersiową są zarezerwowane jedynie dla mężczyzn. Dzisiaj każdy doświadczony trener personalny poleca trening klatki piersiowej także kobietom.