Rafał Kiszło

Trening dla początkujących – jak zacząć?

Nie zależnie od tego w jakim wieku jesteśmy, zawsze możemy zacząć swoją przygodę z aktywnością fizyczna . Ćwiczenia wpłyną pozytywnie na nasze samopoczucie , zdrowie oraz sylwetkę . Przed rozpoczęciem regularnych cwiczen można rozpocząć swoją aktywność fizyczna od długich spacerów lub wycieczek rowerowych . Z czasem można wprowadzić treningi dla osób początkujących i skorzystać z pomocy trenera personalnego . Największa przeszkoda dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę ze sportem jest czas . Niestety brak czasu jest najczęstsza wymówka . Aby to zmienić , ćwiczenia powinny zostać wpisane tak samo jak inne obowiązki . Dobry trening może trwać 30 min! . Warto zaplanować przebieg treningu. Podczas współpracy z trenerem , każdy trening jest dokładnie zaplanowany , wiec nie tracimy czasu na wymyślaniu odpowiednich ćwiczeń . Ćwiczenia raz w tygodniu nie przyniosą nam oczekiwanych efektów . Oczywiście każdy ruch jest lepszy , niż jego brak . Aby nasze ciało zaczęło przechodzić metamorfozę , musimy regularnie ćwiczyć ( co drugi dzień ). Wraz ze zmiana sylwetki wzrośnie nasza sprawność fizyczna , dlatego ważne jest aby zwiększać ilość treningów i ich intensywność . Pamietajmy , aby nie przesadzić każda zmiana w treningach powinna zostać uzgodniona z trenerem.


Więcej artykułów

Ilość serii, powtórzeń na treningu personalnym

Podejmowanie regularnej aktywności fizycznej niesie za sobą same korzyści. Sport wzmaga metabolizm, redukuje tkankę tłuszczową, pomaga pozbyć się cellulitu i zbawiennie wpływa również na nasze samopoczucie.

Jakie ćwiczenia na klatkę piersiową?

Jeszcze do niedawna uważano, że siłownia, a szczególnie ćwiczenia na klatkę piersiową są zarezerwowane jedynie dla mężczyzn. Dzisiaj każdy doświadczony trener personalny poleca trening klatki piersiowej także kobietom.