Pierwszy trening personalny różni się dość mocno od stałego planu treningowego. Jeśli więc dopiero szukasz trenera i zastanawiasz się, jak wygląda trening z trenerem personalnym – wyjaśniamy.
Spis treści:
Trener personalny Mokotów – pierwszy trening personalny
Pierwszy trening z trenerem personalnym to bardzo ważne spotkanie. Podczas niego trener personalny będzie zadawał ci mnóstwo pytań. Trener osobisty przeprowadza wówczas wywiad medyczny, dowiaduje się, jakie są twoje cele, preferencje, jaki styl życia prowadzisz, jakie masz nawyki i jak wygląda twoja sportowa historia, dokonuje również pomiarów twojej sylwetki. Już w trakcie pierwszego treningu zaczniesz także ćwiczyć. Celem tego treningu są swego rodzaju testy sprawnościowe, dzięki którym trener personalny Mokotów może dowiedzieć się, jakie są twoje możliwości.
Rolą tego wnikliwego wywiadu jest poznanie cię możliwie jak najlepiej, aby móc dostosować plan treningowy do twoich indywidualnych potrzeb. Konsultacja treningowa służy również temu, abyś mógł rozwiać wszystkie swoje wątpliwości i poznać plan działania – nie wahaj się więc zadawać pytań.
Jak przygotować się na pierwszy trening personalny?
Choć pierwszy trening indywidualny w dużej mierze jest rozmową, to jednak musisz wziąć ze sobą także strój sportowy. Trener personalny Mokotów przygotuje dla ciebie zestaw ćwiczeń – test sprawnościowy, dzięki któremu przekona się, z jakiego poziomu startujesz. Jeśli nie wiesz do końca, jak się ubrać na pierwszy trening z trenerem personalnym, załóż spodenki lub legginsy, wygodny T-shirt, koniecznie musisz mieć również wygodne obuwie sportowe. Oprócz stroju, na siłownię musisz zabrać także ręcznik oraz bidon lub butelkę z wodą.
Aby dobrze przygotować się do rozmowy z trenerem, jeśli posiadasz jakieś wyniki badań, dokumentację medyczną, która jest istotna pod kątem treningów, możesz je pokazać swojemu trenerowi.
Trener personalny – bądź z nim zawsze szczery.
Choć mamy czasem w życiu tendencje do koloryzowania lub przedstawiania siebie w lepszym świetle, to zdecydowanie nie warto okłamywać trenera personalnego. Pamiętaj o tym, że trener personalny nie ocenia cię na zasadzie krytycznych uwag, nie będzie szydził, ani wyśmiewał twoich nawyków. To profesjonalista, który doskonale zna się na zdrowym odżywianiu, ćwiczeniach, fizjologii i potrzebach ciała, dobry trener personalny jest również po trosze psychologiem – zna i rozumie mechanizmy motywacji, wie, co może cię zniechęcić i umie temu przeciwdziałać, pomagając ci utrzymać entuzjazm i chęci do treningów.
Bądź szczery ze swoim trenerem personalnym, powiedz mu, jakie są twoje cele, ale również obawy lub słabości. Dysponując taką wiedzą, trener personalny Mokotów będzie mógł skuteczniej ci pomóc i uwzględnić w planie treningowym wszystko, co dla ciebie istotne. A już ostatnią rzeczą, na temat której można kręcić, jest stan zdrowia. Ukrywanie niedyspozycji, kontuzji, chorób układu krążenia, oddechowego, serca, problemów bólowych i innych, to prosta droga do problemów zdrowotnych i kontuzji. Koniecznie poinformuj więc o wszystkim swojego trenera.