Po co Ci trener osobisty?

Po co Ci trener osobisty

Ucząc się nowych rzeczy mamy zasadniczo dwie możliwości rozwoju: szukanie wiedzy na własną rękę lub skorzystanie z pomocy osoby-specjalisty, która jest wyedukowany w danej dziedzinie. Niezależnie od tego w jakiej dziedzinie szukamy wiedzy lub odpowiedzi na zadane pytania, można znaleźć w sieci masę niezbędnych informacji i próbować je wykorzystać. W takim razie po co korzystać z pomocy np. trenera personalnego, jeśli ogrom wiedzy jest w sieci?

Jak słusznie zauważyli podopieczni Rafała Kiszło, samo posiadanie wiedzy nie sprawi, że osiągniesz wyznaczony, zaplanowany cel. Daną wiedzę trzeba umieć umiejętnie wykorzystać w praktyce i wdrożyć w działaniu. Dodatkowo w sieci jest wiele mitów związanych z dietami i treningami w niektórych przypadkach może okazać się bardzo niebezpieczne, dlatego warto zaufać profesjonaliście. To właśnie instruktor-trener pomoże Ci osiągnąć wyznaczony cel przy zachowaniu bezpieczeństwa, zdrowia i dobrej motywacji!

Współpraca z trenerem personalnym

Głównym zadaniem instruktora-trenera jest realizacja indywidualnego planu podopiecznego, który oparty jest o dokładny wywiad zawierający wszystkie istotne informacje o osobie trenującej ( cel, przebyte kontuzje, doświadczenie treningowe i wiele innych związanych z podopiecznym)

Najpowszechniejszą formą współpracy są wspólne treningi, w trakcie których podopieczny wykonuje dane ćwiczenia pod okiem swojego personalnego trenera-instruktora. Za pomocą takiej formy współpracy specjalista może kontrolować dane ćwiczenia, zapewnić bezpieczeństwo i odpowiednią motywację. Trening, zajęcia sportowe w takiej formie polecany jest szczególnie osobom, które:

  • są początkujące;
  • nie posiadają wystarczającej motywacji do ćwiczeń.
  • mają problemy zdrowotne;

Obecnie wśród osób, które trenowały na mokotowskiej siłowni na popularności zyskała współpraca zdalna ( treningi online ). Plan treningowy nadal jest przygotowany przez instruktora-trenera, jednak to podopieczny w oparciu o zalecenie musi wykonywać ćwiczenia bez dokładnego nadzoru jak w przypadku treningów personalnych na żywo. Taka forma współpracy polecana jest osobom, które:

  • potrafią w odpowiedni sposób wykonywać dane ćwiczenia;
  • potrzebują jedynie okazjonalnej konsultacji z trenerem osobistym.
  • mają silną motywację do samodzielnych treningów;
Sprawdź także:   Trening kondycyjny — jak budować kondycję?

Znając swoje predyspozycje warto wybrać najlepszą jak dla nas formę współpracy z trenerem osobistym.

Indywidualne podejście do treningu jest bardzo ważne!

Warto przed podjęciem współpracy z trenerem osobistym, zapytać o trening wprowadzający, aby sprawdzić, jak wygląda wykonywanie ćwiczeń pod jego nadzorem, aby trening były czymś przyjemnym, a nie karą. Ważne, abyśmy wracali na siłownię z uśmiechem.

Zapisując się na trening osobisty do Rafała Kiszło na warszawskim Mokotowie lub Wilanowie możesz liczyć na indywidualne podejście oraz motywację do dalszych ćwiczeń.