7 najlepszych ćwiczeń na płaski brzuch do lata

7 ćwiczeń na brzuch - wysportowany brzuch do lata

Wiosna to ostatni dzwonek na zwiększenie intensywności treningów, jeśli chcesz mieć wyrzeźbiony brzuch na lato. Trener personalny Mokotów podpowiada, jakie ćwiczenia na brzuch są najlepsze. Wybierz swój zestaw i rozpocznij plan treningowy.

Jak wyjaśnia trener personalny Mokotów, skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch to takie, które angażując mięśnie, budują muskulaturę tej partii ciała, pozwalając równocześnie trwale pożegnać oponkę i nadmiar tkanki tłuszczowej, która na brzuchu odkłada się stosunkowo łatwo. Pozostając jeszcze na chwilę przy ogólnych zasadach, pamiętaj, że mięśnie brzucha regenerują się szybko, możesz więc swobodnie trenować brzuch nawet 5 razy w tygodniu. Nie skupiaj się jednak wyłącznie na mięśniach brzucha, dołącz do treningów także interwały, na przykład z tabatą oraz regularne cardio.

Najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch – trener personalny Mokotów radzi

Trener personalny Mokotów podpowiada – najlepsze ćwiczenia na brzuch – plank, nazywany też deską, angażuje wszystkie partie mięśniowe brzucha i pozwala wyrzeźbić piękny „kaloryfer”. Wesprzyj ułożone na brzuchu ciało na przedramionach i łokciach, stopy podeprzyj na palcach, napnij mięśnie brzucha oraz pośladków i wstrzymaj pozycję na minimum kilka sekund.

Trener personalny Mokotów podpowiada – najlepsze ćwiczenia na brzuch – brzuszki – można wykonywać je w wielu różnych wariantach, w domu lub na siłowni. Połóż się na plecach, głowę podeprzyj na dłoniach, a nogi zegnij w kolanach ze stopami na podłodze. Unoś górną część ciała mięśniami brzucha w kierunku kolan. Wykonaj minimum 3 serie z 15 powtórzeniami.

Trener personalny Mokotów podpowiada – najlepsze ćwiczenia na brzuch – unoszenie nóg w zwisie – wykorzystując poręcze, oprzyj plecy i złap uchwyty oburącz, nogi zginaj w kolanach, unosząc je w kierunku klatki piersiowej.

Trener personalny Mokotów podpowiada – najlepsze ćwiczenia na brzuch – burpee – obco brzmiące ćwiczenie to nic innego, jak żołnierskie padnij, powstań. Przygotuj matę i „rzucaj” się na podłoże, wspierając ciało na dłoniach z rękoma zgiętymi w łokciach i na palcach stóp.

Sprawdź także:   Jak wygląda pierwszy trening personalny?

Trener personalny Mokotów podpowiada – najlepsze ćwiczenia na brzuch – nożyce – izometryczne ćwiczenie można wykonywać w różnych wariantach, pionowo lub poziomo. Połóż się na plecach z rękoma ułożonymi wzdłuż ciała, wyprostowane nogi unieś nad podłoże, wykorzystując napięte mięśnie brzucha i wykonuj nogami nożyce – pionowo (góra, dół) lub poziomo (na boki).

Trener personalny Mokotów podpowiada – najlepsze ćwiczenia na brzuch – spięcia na leżąco – kolejne izometryczne ćwiczenie mięśni brzucha. Połóż się na plecach, nogi zegnij w kolanach, stopy oprzyj o podłogę, rozstawiając je na szerokość barków, ręce skrzyżuj na torsie. Napnij mięśnie brzucha i unieś górną część ciała w stronę kolan. Zatrzymaj na 2-3 sekundy i wróć do pozycji początkowej.

Trener personalny Mokotów podpowiada – najlepsze ćwiczenia na brzuch – dead bug – kolejna propozycja, którą podrzuca trener personalny Mokotów to dead bug. Połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, unosząc je nad podłożem, wyprostowane ręce wyciągnij do przodu. Napnij mięśnie brzucha, prostując jedną nogę (nie kładąc jej na podłożu, lecz utrzymując nad ziemią) wraz z przeciwstawną ręką, która wędruje w tym czasie za głowę (wyprostowana). Zmieniaj nogi i ręce.

Pamiętaj! Trener personalny Mokotów przypomina – nie uda ci się osiągnąć wyrzeźbionego, płaskiego brzucha bez diety. Trenuj więc regularnie i wprowadź odpowiedni system odżywiania. A jeśli gubisz się w wytycznych i nie wiesz, jak rozplanować swój trening na płaski brzuch, aby był skuteczny, poproś o pomoc fachowca. Trener personalny Mokotów zaprojektuje dla ciebie trening, który z pewnością przyniesie szybkie efekty.