Jaki trening na redukcję tkanki tłuszczowej? Redukowanie masy ciała z głową.

Jaki trening na redukcję tkanki tłuszczowej?

Trening na redukcję tkanki tłuszczowej bywa czasem nazywany treningiem odchudzającym. Wizja osób, które chcą zrzucić nadmiarowe kilogramy i rozpoczynają trening odchudzający, podpowiada im często, że wybierając ćwiczenia na poszczególne partie mięśniowe, będą właśnie z nich tracić nadmiar tkanki tłuszczowej. Nie jest to jednak takie proste. Odczarowujemy trening na redukcję tkanki tłuszczowej i podpowiadamy, jak schudnąć podczas treningów z głową.

Pułapek, w które wpadają osoby, poszukujące szybkich rozwiązań jest kilka. Pierwszą jest przekonanie, że trening na redukcję tkanki tłuszczowej na przykład z brzucha, polegać powinien właśnie na treningu samego brzucha – czyli przełożenie 1:1 w doborze ćwiczeń do odchudzanej partii ciała. Drugą pułapką jest korzystanie z gotowych planów treningowych, które de facto zostały opracowane z myślą o kimś, kto może mieć zupełnie inne potrzeby, a więc nieodpowiednio rozpisanych i niedostosowanych do indywidualnych uwarunkowań (wagi, wieku, możliwości, stanu zdrowia). Trzecią jest „zarzynanie” się treningiem ponad możliwości, licząc na spektakularne rezultaty. Efekt? Dzień po treningu nie mamy siły zwlec się z łóżka, ciało jest obolałe, a na myśl o kolejnym treningu sami przed sobą symulujemy silny ból głowy, byle uniknąć katorżniczego wysiłku. Mówiąc krótko – dopada nas demotywacja i zniechęcenie.

Jak więc redukować masę ciała z głową?

Skuteczny trening na redukcję tkanki tłuszczowej

Trener personalny Mokotów podkreśla, że trening na redukcję tkanki tłuszczowej to plan długofalowy i nigdy uniwersalny dla wszystkich. – Rozpisując trening, pod uwagę należy wziąć wyjściowy stan osoby trenującej – a więc wiek, kondycję, uprawiane dotychczas sporty i aktywności, stan zdrowia i możliwości, również czasowe –podkreśla. Kolejna kwestia to różnorodność w planie treningowym. Podczas treningu oczywiście spalamy tkankę tłuszczową – mówi trener personalny Warszawa. Nie mamy jednak wpływu na to, czy ubywa nam jej z brzucha, czy boczków. Dobry trening na redukcję masy ciała powinien więc być wszechstronny – trening siłowy, aeroby i interwały – dodaje trener. To jednak nadal nie wszystko. – Żaden plan treningowy nie zadziała bez odpowiedniej diety. Pod uwagę należy wziąć również regularność i dostosowanie planu do stylu życia w taki sposób, aby aktywność w istocie stała się wpisaną w codzienność rutyną.

Ponieważ z wymienionych wyżej powodów nie da się podać uniwersalnej recepty na redukcję tkanki tłuszczowej, która będzie odpowiednia dla wszystkich, trener personalny Mokotów podpowiada, jaki trening na redukcję tkanki tłuszczowej – ogółem, będzie odpowiedni dla początkujących.

Sprawdź także:   TOP 3 najlepsze ćwiczenia na plecy, które powinieneś dodać do swojego treningu

Trening na redukcję tkanki tłuszczowej według trenera

Jeśli rozpoczynasz z dużym nadmiarem kilogramów, a twoja aktywność do tej pory była mocno ograniczona, nie rzucaj się na głęboką wodę. Rozpocznij od diety redukcyjnej i wprowadź do codziennej rutyny aktywność fizyczną. Na początek wystarczą 2-3 treningi tygodniowo. Częstotliwość możesz i powinieneś stopniowo zwiększać, nawet do 4-5 treningów w tygodniu.

Trening odchudzający dla początkujących

Zacznij od treningów po 20-30 minut dziennie, czas stopniowo wydłużaj, w miarę poprawy wydolności i kondycji. Na start zacznij od bezpiecznego marszu, możesz dołączyć kijki i uprawiać nordic walking. Podczas kolejnego treningu włącz inną aktywność, na przykład basen. Pływanie to bardzo dobra metoda na rozruszanie zastałych mięśni i przyzwyczajenie organizmu do wysiłku.

Kiedy już poczujesz się rozruszany, a dotychczasowe aktywności przestaną być wyzwaniem, rozpocznij ćwiczenie z własnym ciężarem, a więc bez użycia sprzętów na siłowni. Rozszerz aktywności na przykład o rower – to doskonały trening cardio. W trybie ciągłym wydłużaj czas treningów i zagęszczaj ich częstotliwość w obrębie tygodnia. Ten etap powinien trwać mniej więcej tyle, aby w efekcie ćwiczenie cały czas było w jakimś stopniu wyzwaniem. Jeśli przestałeś się męczyć i nie czujesz, że wykonywane aktywności wymagają od ciebie wysiłku, oznacza to, że pora na kolejny etap.

Kolejny etap to czas, kiedy organizm jest już przyzwyczajony do regularnej aktywności. Możesz dołączyć w ćwiczeniach siłowych obciążenie. To również najlepszy moment, aby w planowanie treningów włączył się specjalista. Trener personalny Mokotów – Rafał Kiszło, ul. Dziekońskiego 1, Telefon: 608 472 294 dostosuje treningi, rodzaj wykonywanych ćwiczeń i ich częstotliwość do indywidualnych potrzeb. Zadba również o poprawną technikę, która jest kluczem nie tylko do efektywności treningów, ale również poziomu ich bezpieczeństwa.

Po kilku miesiącach regularnej aktywności wraz z odpowiednią dietą redukcyjną na pewno będziesz już widzieć wyraźne efekty, nie tylko w postaci wyraźnie niższej wagi, ale również poprawy kondycji, wydolności i ogólnej sprawności. Pamiętaj, że jeśli będziesz korzystał z wiedzy eksperta i nad twoimi działaniami będzie czuwał trener personalny Mokotów, rezultaty treningów będą widoczne znacznie szybciej.

Sprawdź także:   Jak zwiększyć muskulaturę