Czym jest trening personalny?

Czym jest trening personalny

Trening z trenerem personalnym to indywidualne podejście do ćwiczeń, które ma na celu pomóc osiągnąć konkretne, zamierzone cele i poprawić ogólną kondycję fizyczną. To najszybsza metoda do zmiany swojej fizyczności. Wiele osób po skorzystaniu z treningu personalnego uważa, że to była bardzo dobra decyzja. Proces ten zwykle wygląda następująco:

  1. Konsultacja: Na początku treningu, trener personalny przeprowadzi z Tobą rozmowę na temat Twoich celów, historii treningowej, czasu realizacji. Porozmawia z Tobą również o Twoim zdrowiu i ewentualnych kontuzjach, aby wiedział, jakie ćwiczenia będą dla Ciebie odpowiednie i nie sprawia większych urazów. Powierzenie się specjaliście to metoda na uniknięcie kontuzji.
  2. Ocena stanu zdrowia, sprawności fizycznej jest bardzo ważna: Trener może również przeprowadzić badanie wydolności, składu ciała ( waga Tanita ) i innych czynników, które mogą pomóc w określeniu Twojego stanu zdrowia, poziomu sprawności fizycznej i możliwości treningowych. Dopasowany trening indywidualnie do ciebie jest bardzo ważny!
  3. Opracowanie planu treningowego: – Na podstawie Twoich celów, historii treningowej i wyników badań, trener opracuje dla Ciebie indywidualny plan treningowy – dopasowany w każdej kwestii do ciebie! Będzie to plan ćwiczeń, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb, poziomu zaawansowania i planów na temat zmian. Trzeba zrobić to w sposób przemyślany!
  4. Realizacja treningów: Treningi z trenerem zazwyczaj odbywają się w siłowni Justgym ul. Dziekońskiego ( dolny Mokotów).Trener będzie Cię uczył i prowadził, aby pomóc Ci osiągnąć cele i założenia. Dobrze wyposażona siłownia, w atrakcyjnej lokalizacji bywa dobrą motywacją.
  5. Ocena postępów: Trener będzie obserwował Twoje postępy i dostosował plan treningowy, aby pomóc Ci osiągnąć najlepsze efekty. Trener personalny cały czas cię obserwuje i motywuje.

Trening z trenerem personalnym to spersonalizowane podejście do aktywności, które ma na celu pomóc Ci osiągnąć konkretne założenia i poprawić ogólną sprawność fizyczną.