Dlaczego warto zdecydować się na trening personalny?

Dlaczego warto zdecydować się na trening personalny

Nowy rok, czy też zbliżające się lato to czas, kiedy wielu z nas postanawia zadbać o swoją kondycję i poprawę sylwetki. Decydując się na treningi oczekujemy, szybkich efektów. Jest to możliwe, musimy odpowiednio dopasować ćwiczenia-trening, które ułatwią nam osiągnięcie zamierzonego celu. Następnie trzeba zadbać o poprawne wykonywanie ćwiczeń, aby nie nabawić się kontuzji i co najważniejsze należy w tym wszystkim być systematycznym – konsekwentnym.

W przypadku osób początkujących, takie zaplanowanie ćwiczeń, bywa często trudne. Brak odpowiedniej wiedzy i doświadczenia sprawia, że bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na współpracę z trenerem personalnym ( profesjonalistą ).

Większa motywacja do działania!

Trening personalny to wykonywanie określonych ćwiczeń pod okiem wykwalifikowanego trenera-instruktora. Na początku współpracy ustalony jest plan ćwiczeń stworzony na podstawie możliwości, oczekiwań danej osoby. Następnie każde ćwiczenie jest dokładnie pokazane i opisane, w jaki sposób powinno być wykonane, aby podopieczny nie doznał kontuzji I urazów.

Dodatkowo trening personalny, to też wsparcie i motywacja do dalszego wysiłku fizycznego. Dlatego, tak ważne jest wybranie odpowiedniego instruktora-trenera, który nie tylko posiada wiedzę, doświadczenie, ale również potrafi wzbudzić zaufanie, autorytet, a sport to jego pasja i styl życia. To właśnie ta osoba będzie nas wspierać w gorsze dni i to ona może pomóc nas zmobilizować do dalszych ćwiczeń, aby osiągnąć zamierzony cel ( sukces ).

Trening personalny szyty na miarę!

Zaletą indywidualnych ćwiczeń z trenerem Rafałem Kiszło na mokotowskiej siłowni justgym z pewnością jest to, że cała jego uwaga jest poświęcona podopiecznemu. Na pierwszym spotkaniu zostaje przeprowadzony tzw. wywiad-analiza który pozwala zdobyć informacje takie, jak:

  • waga;
  • kondycja;
  • styl życia;
  • przyzwyczajenia żywieniowe.
Sprawdź także:   Oddychanie ustami. Prawidłowe oddychanie poprawia sprawność.

W trakcie każdego indywidualnego spotkania, instruktor czuwa nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń oraz dostosowuje je tak, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Opieka wykwalifikowanego instruktora zmniejsza również ryzyko doznania kontuzji, urazów.

Trenuj pod okiem profesjonalisty jest bardzo ważny!

W ostatnich latach można zauważyć wzrost liczby osób z Warszawy, czy też innych miast, które decydują się na ćwiczenia pod okiem profesjonalisty – trenera personalnego. Jest to zapewne efekt większej świadomości ludzi na temat zdrowego trybu życia oraz chęci polepszenia swojej kondycji i sprawności. Na Mokotowie I Wilanowie swoją pomoc oferuje trener personalny Rafał Kiszło, który już od kilku lat wspiera i motywuje swoich podopiecznych w codziennych ćwiczeniach.

” BĄDŹ LEPSZĄ WERSJĄ SIEBIE „