Odpowiednia suplementacja podczas redukcji tkanki tłuszczowej kluczem do sukcesu

Odpowiednia suplementacja podczas redukcji tkanki tłuszczowej kluczem do sukcesu

Dobór suplementów diety podczas treningów i redukcji tkanki tłuszczowej przysparza czasem sporo problemów. Na rynku dostępnych jest bowiem mnóstwo preparatów o różnych składach, łatwiej się w nich pogubić, niż dobrać bezpieczne, skuteczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb. Jaka suplementacja podczas redukcji będzie odpowiednia? Sprawdzamy!

Każdy trener personalny Mokotów potwierdzi, że redukcja tkanki tłuszczowej sprowadza się do balansu pomiędzy odpowiednią nadwyżką energetyczną (spalaniem podczas treningów) a deficytem kalorycznym w diecie redukcyjnej. Nie będziemy dziś skupiać się ani na treningach redukcyjnych, ani na założeniach diety redukcyjnej. Sprawdzimy jednak, czy i jakie suplementy mogą wspierać efekty starań i przyspieszać redukcję tkanki tłuszczowej podczas treningów.

Suplementacja podczas redukcji tkanki tłuszczowej – trener personalny podpowiada

Podczas redukcji tkanki tłuszczowej sprawdzają się przede wszystkim suplementy przyspieszające przemianę materii oraz spalanie tkanki tłuszczowej. Najczęściej stosowane są:

  • Odżywki białkoweChoć ich rola sensu stricto nie polega na redukcji, lecz budowie masy mięśniowej, to przydają się podczas redukcji, dbając o dobrostan wypracowanych już mięśni – mówi trener personalny Wilanów. – Pomagają szybciej zregenerować mięśnie po treningu i dostarczają niezbędnej podczas wysiłku energii. Białko wywołuje również poczucie sytości, wspiera zatem w utrzymania diety i pomaga powstrzymać się przed nadmiernym przejadaniem i podjadaniem między posiłkami – dodaje trener personalny Mokotów.
  • Preparaty witaminoweIch stosowanie podczas redukcji ma na celu głównie uzupełnianie wynikających z diety redukcyjnej niedoborów. Braki w podaży mikroelementów i witamin mogą bowiem realnie wpływać nie tylko na zdrowie i samopoczucie, ale również tempo spalania, czyli przemianę materii – mówi trener personalny Wilanów. Szczególną uwagę zwrócić należy na witaminę D, której niedobory występują zwłaszcza podczas mniej słonecznych pór roku, kwasy omega i witaminy z grupy B – dodaje trener.
  • Substancje wspierające hamowanie łaknieniaSprzymierzeńcem w utrzymaniu diety redukcyjnej są suplementy zawierające na przykład cynk, kwasy HCA, wyciąg roślinny Garcinia Cambogia, która jest bogata między innymi w kwas hydroksycytrynowy, który obok hamowania nadmiernego apetytu pomaga również metabolizować tłuszcze – mówi trener personalny.
  • Aminokwasy Aminokwasy rozgałęzione BCAA to inaczej mówiąc „spalacze tłuszczu”. Istota ich działania sprowadza się do uwalniania kwasów tłuszczowych w miejscach, w których zgromadziliśmy tkankę tłuszczową – tłumaczy trener personalny Wilanów. – Czyli spalaniu i redukcji  tkanki tłuszczowej. To suplementy diety oparte z reguły na naturalnych substancjach takich, jak zielona herbata, L-karnityna, kofeina czy pieprz cayenne. Poprawiają skuteczność treningów także poprzez usprawnianie masy mięśniowej i jej szybszą regenerację – wyjaśnia trener personalny Mokotów.

Sięgając po suplementy diety, należy zachować dużą ostrożność. Na rynku jest bowiem sporo preparatów nieprzebadanych, nieskutecznych, a czasem wręcz niebezpiecznych dla zdrowia. Najlepiej więc nie wybierać ich w ciemno, lecz zdać się na wiedzę i doświadczenie lekarza lub specjalisty. Trener personalny, rozpisując dla ciebie dietę redukcyjną, proponuje odpowiednie suplementy, które w skuteczny sposób wesprą twoje starania w redukcji tkanki tłuszczowej.

Sprawdź także:   Dlaczego warto ćwiczyć z trenerem personalnym?

Jeżeli chcesz rozpocząć treningi pod okiem trenera personalnego. Trener personalny Mokotów – Rafał Kiszło, ul. Dziekońskiego 1, Telefon: 608 472 294 zaprasza do kontaktu.