Trening odchudzający

Trening odchudzający - Trener personalny Mokotów - Rafał Kiszło

Trening odchudzający to bardzo popularna i często wyszukiwana fraza. Wiele osób rozpoczyna treningi właśnie po to, aby zrzucić nadmiar kilogramów i wypracować ładniejszą, smukłą sylwetkę, a przy okazji wyrobić doskonałą formę i kondycję. Dowiedz się więcej i sprawdź jak się zabrać za odchudzanie, aby było efektywne.

Trening odchudzający – może trening cardio?

Zastanawiasz się, jak schudnąć? Jednym z najskuteczniejszych form treningowych jest trening cardio. Bywa nazywany treningiem tlenowym lub aerobowym, a jego głównym i najważniejszym założeniem jest stymulowanie wydolności organizmu. Poprzez poprawę sprawności całego układu krążenia, a tym samym kondycji i wytrzymałości, trening cardio jest doskonałym sposobem na gubienie kilogramów i uznawanym za świetny trening odchudzający.

Trening odchudzający – rób to z głową

Rozpoczynając walkę z nadmiarowymi kilogramami, trzeba także przyjąć, że to proces, na który składa się wiele elementów równocześnie. Co więcej, bardzo łatwo wpaść w pułapkę błędów. Błędne wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego, źle wyliczony deficyt kaloryczny, źle skonstruowana dieta, czyli nieprzemyślane wykluczenia i ograniczenia, albo brak aktywności fizycznej – wszystko to poważne „grzechy”, które rujnują starania i sprawiają, że trening odchudzający staje się nieskuteczny, a w jeszcze gorszym wariancie, szkodzi zdrowiu.

Bardzo często ulegamy mitom i stereotypom i wpadamy w sidła uporczywego jedzenia osławionych w różnych dietach 5 posiłków na siłę lub sięgamy z uporem po produkty low fat, sądząc, że to właściwa droga. Tymczasem skuteczne odchudzanie, to zdrowa i racjonalna dieta, która zaspokaja potrzeby organizmu przy uwzględnieniu deficytu kalorycznego, zmiana nawyków na lepsze i wybieranie pełnowartościowych, nieprzetworzonych produktów, no i ruch. Czyli stałe i regularne ćwiczenia. Taki trening odchudzający na pewno przyniesie efekty.

Sprawdź także:   Dlaczego warto zdecydować się na trening personalny?

Trening odchudzający – suplementacja

Odpowiednia suplementacja podczas redukcji tkanki tłuszczowej może być prawdziwym game changerem w odchudzaniu. Chociaż oczywiście nie unikniesz dzięki suplementacji potrzeby ciężkiej, wkładanej w treningi pracy, ani konieczności utrzymywania zdrowej diety, to właściwy dobór suplementów diety może stanowić doskonałe wsparcie w odchudzaniu.

Trening odchudzający na redukcję tkanki tłuszczowej

Jeśli jesteś początkujący i nie bardzo wiesz, jak się zabrać za ćwiczenie, skorzystaj ze wsparcia specjalisty. Trener personalny dobierze dla ciebie trening odchudzający dla początkujących i stopniowo, w miarę uzyskiwania coraz lepszych efektów, będzie ci podpowiadał, jakie ćwiczenia wdrożyć i co zmienić, aby uzyskiwać kolejne postępy.

Pamiętaj o tym, że trening odchudzający musi być połączony z dietą, a każdy z elementów planu powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb, możliwości i stanu zdrowia. Jeśli więc nie wiesz, jak często trzeba ćwiczyć, żeby były efekty, co jeść, a czego unikać, jakie ćwiczenia wybrać – nie strzelaj w ciemno, bo ryzykujesz zniechęceniem. Postaw na profesjonalizm i fachową wiedzę trenera. Zapraszam do kontaktu Trener personalny Mokotów – Rafał Kiszło, ul. Józefa Piusa Dziekońskiego 1, Telefon: 608 472 294.